Blog

Dekorasyon Önerileri


Dekorasyon yalnızca yaşam alanlarınıza mobilya seçmek ve beğendiğiniz bibloları, vazoları ve aksesuarları yerleştirmekten ibaret değildir. Eğer evinizde kusursuz ve çağı yakalayan bir dekorasyon istiyorsanız renk şeması seçiminden mobilya tasarımlarına, avizelerden katmanlı ışıklandırma sistemlerine, desenlerden dokulara kadar hesaba katılması gereken pek çok etmen olduğunu hatırlamakta fayda var.

Öte yandan, her ev zaman zaman yenilik ister; bunun için yaşam alanlarınızın dekorasyonunu baştan aşağı değiştirmenize gerek yok tabii. Ama yine, yapacağınız değişimlerin bibloların yenileriyle değiştirilmesinden daha etkili bir estetik ferahlık ve daha çağdaş bir atmosfer getirmesini istiyorsanız o halde profesyonel dekoratörlerin de sık sık başvurduğu modern dekorasyon ipuçlarından ilham alabilirsiniz. İ

     1 - Güneşli günler için sarı dokunuşlar

Geometrik desenlerin son yıllarda ne kadar trend olduğunu hepimiz biliyoruz. Çağdaş dekorasyonların en önemli özelliklerinin başında da iyi hissettiren bir atmosfere sahip olmaları geliyor. Gündelik yaşamımızda bizi iyi hissettiren doğal unsurların başında da güneş geldiğine göre, güneşten ilham alan renk dokunuşları ile pozitif enerjinin yüksek olduğu yaşam alanları oluşturmak mümkün! 

 


10 modern dekorasyon önerisi

     2 - Eklektisizm

Yani seçmecilik... Yani farklı sanatsal/dekoratif akımların bir araya getirilerek harmanlanması... Eklektik dekorasyonlar bugünün en öne çıkan yaşam alanlarını oluşturuyorlar. Tüm toplumların ve kültürlerin iç içe geçtiği, yaşamın her alanının birbiriyle kesiştiği günümüzü en iyi özetleyen akım olması da bunun en önemli sebeplerinden biri tabii. Rustik duvar kaplamalarıyla modern sanat eserlerini, oryantal desenli döşemelerle klasik tasarımlı mobilyaları bir araya getirerek siz de evinizde eklektik ve çarpıcı bir doku oluşturabilirsiniz. 


10 modern dekorasyon önerisi
     3 - Sıra dışı parçalar

Ezber bozan aksesuarlar, sanat eserleri ya da kişisel eşyalar çağdaş dekorasyonların vazgeçilmez esaslarından biri. Bu tarz parçalar evinize kişisellik ve kendine has bir karakter katar ve sizi ve hayat tarzınızı daha iyi ifade eder. 


10 modern dekorasyon önerisi
     4 - Endüstriyel ışıklandırma

Özellikle tuğla gibi doğal ve endüstriyel doku veren duvarlara sahip olan odalarda kullanılan sokak lambalarını andıran, borularla uzatılan endüstriyel tasarımlı ışıklandırmalar mükemmel bir estetik sağlıyor. 


10 modern dekorasyon önerisi
     5 - İleri dönüşüm!

Doğaya olan duyarlılık her geçen gün artarken tüketim çılgınlığımız konusunda da yavaş yavaş bilinçleniyor ve nihayet frene basıyoruz. Bu sayede de farklı ve yeni dekoratif fikirler ortaya çıkıyor tabii. Bunlardan biri de ileri dönüşüm mobilyaları! Geri dönüşümden ilham alan bu akım, eski malzeme, mobilya ve aksesuarları atmak yerine yenileyerek farklı fonksiyonlarda kullanılmasını sağlıyor. Örneğin eski borulardan bir havluluk, ya da eski valizlerden bir sehpa, veya eski dikiş makinesi masanızdan bir dresuar yapabilirsiniz! Tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalmış! 


10 modern dekorasyon önerisi
     6 - Doğadan ilham alarak, ama öldürmeden!

Eskiden avlanılan hayvanların başları duvarları süslermiş, ya da vahşi kuşlar öldürülerek doldurulup birer dekorasyon malzemesine dönüşürmüş. Çok eskiye gitmemize gerek yok; hayvan postlarını bugün hâlâ halı olarak kullananların sayısı azalsa da, yok değil! Neyse ki bugün zevk ya da estetik için hayvan öldürmenin ne kadar yanlış olduğu konusunda çoğunluk olarak hemfikir olabiliyoruz. Evimizi dizayn ederken de doğadan ilham almanın elbette kötü bir tarafı yok, doğadan ilham almamız için de illa ki yerlere hayvan cesetleri sermemize, duvarlarımıza bir zamanlar canlı bir hayvanın kafasını asmamıza da gerek yok. Artık hayvan postu gibi görünen yapay dokumalar ve birbirinden güzel el işçilikleriyle farklı tasarımlarda duvarlarınızı süsleyebilecek hayvan kafası heykelleri moda! 


10 modern dekorasyon önerisi
     7 - Bitkileri unutmayın!

He zaman zamansız bir estetiğe sahip olan ve modası asla geçmeyecek olduğuna emin olduğumuz bir dekorasyon unsuru varsa o da elbette canlı çiçek ve bitkilerdir. 


10 modern dekorasyon önerisi
     8 - Sizi anlatan kırlentler

Bir oturma odasının tüm dokusunu ve hikâyesini kırlentlerini değiştirerek dönüştürebileceğinizi biliyor musunuz? Oturma grubunuza sizi anlatan, zevkinizin sembolü olan, orijinal ve sıra dışı desenlere sahip kırlentler ekleyin. Farkı siz de göreceksiniz! 


10 modern dekorasyon önerisi
     9 - Teknolojiden uzak, size özel bir dinlenme alanı

Çağımızın en önemli özelliği telaşlı, stresli ve teknolojik olması. İşte bu yüzden her evde mutlaka kendinizi yalnızca uzanıp pencereden manzarayı izleyebileceğiniz ya da kitap okuyabileceğiniz, sessizliği dinleyebileceğiniz teknolojiden uzak bir dinlenme alanınız olmalı. 


10 modern dekorasyon önerisi
     10 - Bırakın duvarlarınız konuşsun!

Vintage tarzı, eski reklam ve afişleri andıran kabartmalı duvar panoları da evinize modern ve karakteristik bir doku katmanın harika yollarından biri! 

25.10.2019

Diğer Haberler 
KATOGERİLER                     MÜŞTERİ HİZMETLERİ              KURUMSAL                    İLETİŞİM     
Yatak Odası Ödeme Seçenekleri Hakkımızda  0 (850) 441 95 00
Yemek Odası Gizlilik Politikası Müşteri Hizmetleri  0 (362) 544 10 90
Koltuk Takımı Teslimat ve Montaj    info@peraclass.com
Tv Ünite Garanti Koşulları    0 (541) 366 32 20
Düğün Paketi İade Koşulları    
 
ŞUBELERİMİZ

Peraclass Fabrika
Mahmudiye Mah. 21.Mobilya Sk.No:11 İnegöl / Bursa
 
Peraclass Mobilya Samsun Samsun Sinop Yol Üzeri Altınyaprak Mah.No:12/A Bafra / Samsun  0 (850) 441 95 00
 
Peraclass Mobilya Ondokuzmayıs Samsun Sinop Yol Üzeri Atatürk Bul.No:139 Ondokuzmayıs / Samsun 0362 511 34 73
 
SOSYAL MEDYADA BİZ


Anasayfa | İletişim | Müşteri Hizmetleri     
                                                                                      

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.